Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals

  • 42 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals med 1 sovrum, som har ett väldigt bra läge, ungefär 5 minuter till fots från San Benigno, erbjuder boende för upp till 2 gäster. Den här 42 m² stora lägenheten ligger inom 3 km från tågstationen Genova Brignole och några meter bort från busshållplatsen Francia 2 / Terminal traghetti.

På detta boende finns ett badrum utrustat med hårtorkar, badlakan och handdukar. Du har också tillgång till en bidé, en separat toalett och en dusch.

Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals erbjuder möjligheter för självhushållning, som ett minikök, samt matplats.

Populära attraktioner i området inkluderar Strada Nuova-museerna, ungefär 25 minuter bort till fots. Gästerna kan besöka Liguriska nationalgalleriet vid Spinola-palatset inom 2 km från lägenheten. Inom 30 minuters promenad från Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals hittar du Spianata di Castelletto. Tunnelbanestationen Roza Choll konsertsal ligger mindre än 700 meter bort och erbjuder tillgång till Genuas populära områden.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals
Appartamento Genova-Centro-Porto
Mobilpris

Appartamento Genova-Centro-Porto

8.4
Väldigt bra 90 recensioner
137 m från boendet
USD 135 USD 122
per natt
Casa Per Famiglia Pet-friendly
Mobilpris

Casa Per Famiglia Pet-friendly

290 m från boendet
USD 147 USD 132
per natt
Ferry Port 1 Min, Central 1Br, Ac, Wifi, By Tilo
Mobilpris

Ferry Port 1 Min, Central 1Br, Ac, Wifi, By Tilo

8.9
Fantastiskt 19 recensioner
348 m från boendet
USD 137 USD 123
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Genua Flygplats
    6 km

    Tågstationer

    Genova Piazza Principe
    1,5 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Tvätt

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 23:30
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer010025-LT-6337,IT010025C2UNOTA84F
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals?
      Populära sevärdheter nära Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals inkluderar bland annat Spianata di Castelletto, Strada Nuova-museerna, Liguriska nationalgalleriet vid Spinola-palatset.
    • Hur stort är Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals?
      Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals har en total yta på 42 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Genua Flygplats
    6 km

    Tågstationer

    Genova Piazza Principe
    1,5 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Charming Apartment Genova City View - Happy Rentals

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng